O nás

O nás

Aidian je přední společností zaměřující se na IVD diagnostiku v oblasti point-of-care (POC). Vyvíjíme, vyrábíme a prodáváme rychlé, spolehlivé a snadno použitelné diagnostické testy, které pomáhají zdravotnickým pracovníkům zejména v oblasti primární péče.

Již více než 40 let používají zdravotničtí pracovníci naše produkty pro správné rozhodování o léčbě nebo pro sledování zdravotního stavu pacienta. Jsme přítomni na trzích ve více než 60 zemích světa a tam realizujeme 90% našeho prodeje. Naší vlajkovou lodí jsou přístroje QuikRead® a QuikRead go®, kterých je doposud po celém světě instalováno téměř 50 000. Společnost má přibližně 300 zaměstnanců, její centrála sídlí v Espoo, Finsko. V roce 2018 činil náš roční obrat 53 milionů EUR. Společnost Aidian Oy je vlastněna investičním fondem spravovaným společností Axcel Management A/S, která je přední soukromou investiční společností v severských zemích.

Vlajkovou lodí společnosti Aidian je systém QuikRead go® pro měření C-reaktivního proteinu ze vzorku kapilární krve. Výsledek testu je k dispozici během 2 minut. Lékaři mohou na základě testů CRP provedených přímo během pacientovy návštěvy odlišit infekce bakteriálního a virového původu a díky tomu ihned vybrat tu správnou antibiotickou léčbu. Systém také obsahuje testy pro detekci Strep A, stanovení CRP+Hb a detekci okultního krvácení ve stolici (iFOBT).

Naše testy k monitorování hygieny umožňují společnostem a zařízením detekovat mikrobiální kontaminaci a rezidua produktů v rámci sledování účinnosti čisticích a dezinfekčních postupů.

Naše produkty jsou dodávány klientům z oblasti zdravotní péče a monitorování hygieny po celém světě. Péči o zákazníky zajišťují naše pobočky a síť distributorů pokrývající více než 60 zemí. Kromě toho jsme také distributoři produktů jiných renomovaných výrobců diagnostik.

Hodnoty, poslání a vize

  • Hodnoty
  • Poslání a vize