O nás

O nás

Aidian je přední finská společnost založená v roce 1974, která se zabývá in vitro diagnostikou (IVD). Vyvíjíme, vyrábíme a distribuujeme spolehlivé a rychlé diagnostické testy pro point-of-care. Naším posláním je celosvětově podporovat zdraví pomocí přesné a rychlé diagnostiky. Poskytujeme řešení pro boj proti antimikrobiální rezistenci (AMR), jedné z největších celosvětových hrozeb pro zdraví a podporujeme udržitelné používání antibiotik v primární péči.

Aidian, dříve Orion Diagnostica, je finská společnost zabývající se in vitro diagnostikou (IVD), založená v roce 1974. Vyvíjíme, vyrábíme a distribuujeme rychlé a snadno použitelné diagnostické testy, zejména pro primární péči. 

Naším cílem je celosvětově podporovat zdraví pomocí účinné zdravotní péče prostřednictvím přesné a rychlé diagnostiky. Abychom toho dosáhli, chceme poskytovat inovativní řešení pro poin-of-care. Včasné sledování pacientů a testování v místě péče poskytuje výsledky, které pomáhají zdravotnickým pracovníkům v rozhodování o léčbě.

Vysoce kvalitní produkty a bezpečnost pacientů jsou hlavním cílem našeho podnikání. Specializujeme se na point-of-care a naše produkty poskytují mimo jiné i řešení pro diagnostiku infekčních chorob, zlepšení léčby diabetu a screening kolorektálního karcinomu. Navíc nabízíme snadno použitelné produkty pro monitorování hygieny v nemocnicích a průmyslových odvětvích.

Ve zdravotnictví je správné používání antibiotik klíčem k prevenci antimikrobiální rezistence (AMR), jedné z největších celosvětových hrozeb pro zdraví. Testování pomocí rychlých a přesných testů v místě péče vede k racionálnímu předepisování antibiotik. C-reaktivní protein (CRP) je účinný nástroj ke zvýšení diagnostické jistoty a pomáhá při rozhodování o léčbě, zda jsou antibiotika nezbytná, či nikoli. Naše produkty pomáhají v boji proti AMR a podporují udržitelné používání antibiotik v primární péči.

Působíme ve více než 60ti zemích světa. Naší vlajkovou lodí jsou produkty QuikRead go®, které se používají celosvětově a našimi zákazníky je používáno více než 60 000 přístrojů. Splňujeme požadavky normy kvality ISO 13485 a požadavky FDA.

Máme přibližně 300 zaměstnanců, kteří chtějí být v popředí zlepšování zdravotní péče. Kromě našeho hlavního sídla ve finském Espoo máme pobočky v 12 různých zemí: Švédsku, Norsku, Dánsku, Německu, České republice, Slovensku, Maďarsku, Polsku, Holandsku, Belgii, Estonsku a Číně.

Aidian Company Brochure

Aidian's local offices

Poslání a vize

  • Poslání
  • Vize